Jak znaleźć pracę w Polsce – rekrutacja cudzoziemca

Z racji tego, że polscy przedsiębiorcy są coraz bardziej otwarci na zatrudnienie cudzoziemca, tym więcej pojawia się ofert pracy dla obcokrajowców. Załatwianie dokumentacji przez pracodawcę nie jest już procesem wydłużonym ani skomplikowanym, a przy kompletowaniu zezwoleń przez potencjalnego pracownika pomaga wiele organizacji oraz agencje pracy tymczasowej. Dzięki temu, że zostały otworzone bramki do pracy w Polsce, coraz więcej cudzoziemców stara się o wolne miejsca w polskich firmach. Jak znaleźć pracę w Polsce i czy cudzoziemiec może pracować w polskiej firmie to pytania, które najczęściej pojawiają się w pytaniach osób z Ukrainy i czy pracowników z Azji – bo to z tych krajów możemy spotkać najwięcej osób. W poniższym artykule pomożemy poszukującym pracy przybliżyć zagadnienie rekrutacji w Polsce dla cudzoziemca. Zapraszamy do lektury.


Agencja pracy tymczasowej Work Partner Service sp. z o.o. pomaga znaleźć pracę


Rekrutacja dla cudzoziemców wygląda trochę inaczej niż dla rodaków. Przede wszystkim dlatego, że obcokrajowiec zdobywał doświadczenie w firmach innych niż na polskim rynku i być może jego zakres obowiązków różnił się od tego, czego wymaga się w Polsce. Taka rozmowa kwalifikacyjna z cudzoziemcem musi przede wszystkim pozwolić na sprawdzenie języka, zdobytego doświadczenia i omówienia warunków pracy. Decyzja w sprawie zatrudnienia obcokrajowca może trwać od kilku dni do kilkunastu tygodni – w zależności od dostępności miejsc pracy oraz czasu szkolenia. Jeżeli pierwszy raz szukamy pracy w Polsce warto udać się do sprawdzonych agencji tymczasowych, ponieważ to one wyszukują oferty pracy i starają się dopasować jak najlepszą do naszych kwalifikacji.

W szukaniu pracy pomaga agencja, biuro ds. migrantów oraz rodzina


Rekrutacja nie musi odbywać się poprzez agencję pracy tymczasowej, natomiast jest to najlepsze rozwiązanie dla osób, które mają problem z porozumiewaniem się w języku polskim lub angielskim (a tego wymaga pracodawca) lub nie znają polskiego rynku pracy. Dla osób zastanawiającym się jak znaleźć pracę w Polsce agencja pracy tymczasowej to najlepsze wyjście – pomoże napisać CV, poszukać ogłoszeń i odnaleźć siedzibę pracodawcy. Istnieją również biura dla migrantów z Ukrainy, Azji, Turcji i innych państw, które pomagają nie tylko w załatwieniu dokumentów, ale także pomogą obcokrajowcowi poszukać ogłoszeń pracy. Jeśli mamy w Polsce rodzinę lub znajomych, warto zapytać czy znają firmy, które zatrudniają obcokrajowców. W tej sytuacji łatwiej będzie przygotować się na rozmowę kwalifikacyjną, ponieważ będą mogli przybliżyć nam specyfikę pracy i pomogą dotrzeć na spotkanie.

Jak znaleźć pracę w Polsce?


Szukanie pracy w Polsce nie należy do najtrudniejszych. Szczególnie dlatego, że obcokrajowcy zazwyczaj poszukują pracy w zawodach typu szwaczka, krawcowa, spawacz, bądź inna osoba, od której wymaga się umiejętności technicznych. Tych specjalistów brakuje na polskim rynku od bardzo dawna. Stąd mile widziani są w Polsce pracownicy z Azji czy Ukrainy, którzy są specjalistami w swoim fachu. Kiedy wpiszemy w wyszukiwarkę praca w Polsce dla obcokrajowca wyskoczy nam mnóstwo stron z ofertami pracy. Nie warto natomiast odpowiadać na każdą ofertę – warto poczytać opinie o firmie oraz o jej wymaganiach wobec pracowników. Dzięki temu możemy uniknąć nieuczciwego pracodawcy. Pracy warto szukać na portalach, które publikują oferty pracy dla cudzoziemców. Część z nich publikowana jest przez agencje pracy tymczasowej, które poszukują obcokrajowców do pracy dla polskich firm.

Szukanie pracy w Polsce przez pracownika z Ukrainy i Azji


Warto zaufać doświadczonym agencjom pracy tymczasowej, które zatrudniają cudzoziemców, ponieważ one najlepiej znają rynek i polskie firmy i wiedzą jak znaleźć pracę w Polsce. Agencja pracy tymczasowej Work Partner Service sp. z o.o. zatrudnia kierowców oraz pracowników stacjonarnych, pomaga w załatwieniu formalności oraz zapewnia odpowiednie przeszkolenie. W swojej ofercie posiadamy wiele ogłoszeń pracy dla pracowników z Azji lub Ukrainy, które na pewno spełnią oczekiwania osób, poszukujących zatrudnienia. Dodatkowo rozmowa kwalifikacyjna dla obcokrajowca odbywa się w naszej siedzibie, nie dodatkowo u Pracodawcy. Dzięki temu jesteśmy w stanie znaleźć odpowiedniego pracownika do odpowiedniej firmy i zasilać zespoły, gdzie brakuje rąk do pracy. Nasza agencja pracy pomaga nie tylko znaleźć pracę zgodną z naszymi oczekiwaniami, ale także opiekuje się pracownikiem w pierwszym okresie próbnym. Szkolenia prowadzone przez nas przygotowują do wypełnienia obowiązków i sprawiają, że pracownik z Azji czy Ukrainy nie popełnia błędów pracy.

Uczciwy pracodawca w Polsce


Współpracujemy z firmami o bardzo dobrej renomie na rynku polskim i światowym. Dzięki temu mamy pewność, że obcokrajowiec, który szuka pracy z nami trafi do osoby uczciwej, która go nie oszuka oraz nie zabierze bezpodstawnie wynagrodzenia. Znamy przepisy prawa i zawsze zależy nam na ich przestrzeganiu. W związku z tym pracownik z Azji lub Ukrainy, który zgłasza się do nas może być pewien, że nie zostanie oszukany przez swojego pracodawcę. Jeżeli więc jesteś obcokrajowcem, który chce zarobić na utrzymanie siebie i rodziny zapraszamy do nas. My wiemy, jak znaleźć pracę w Polsce, z której będziesz zadowolony.

Szukanie pracy przez obcokrajowca może wydawać się trudne bez znajomości zasad panujących na polskim rynku pracy, ale po to właśnie zostają tworzone agencje pracy tymczasowej, które pomagają pracownikom znaleźć zatrudnienie zgodnie z ich wykształceniem i kwalifikacjami. Cenimy sobie fachowców zza granicy, którzy pomagają polskiej gospodarce. Poszukujemy szwaczek z Azji, krawcowych i spawaczy z Indii oraz kierowców z Ukrainy – dzięki naszej agencji każdy obcokrajowiec ma szansę na znalezienie dobrego pracodawcy i uczciwego zatrudnienia.

Przewoźnik Praca kierowca