Kierowca Ciężarówki – Kierowca CE

Przewóz towarów jest jednym z najważniejszych elementów gospodarki. W Polsce zarejestrowanych jest 3,2 mln ciężarówek. Firmy wciąż poszukują do pracy nowych kierowców. Potrzebujesz w życiu wyzwań, masz ochotę zobaczyć ciekawe miejsca, chcesz przeżyć przygodę, a przy tym wszystkim otrzymywać uczciwe i dobre wynagrodzenie za wykonaną pracę – kierowca ciężarówki to zawód właśnie dla Ciebie.

Kierowca ciężarówki – praca a życie rodzinne

Czy da się pogodzić pracę jako kierowca ciężarówki z udanym życiem osobistym. Kierowcy na to pytanie odpowiadają – jasne, że się da, wszystko zależy od organizacji. W zawodzie kierowcy  jeżeli chodzi o czas i styl pracy nie ma sztywnych reguł. Każdy może znaleźć najlepszą dla siebie opcję. Niektórzy bywają w domu co weekend, inni jeżdżą na krótkich trasach i są w domu codziennie, jeszcze inni wyjeżdżają na dwa tygodnie, a potem spędzają tydzień w domu. Każdy model ma swoje plusy i minusy, ale ta różnorodność pozwala na znalezienie odpowiedniej dla siebie formy pracy. 

Jak naprawdę jest w trasie? 

Kierowca ciężarówki, to praca wokół której narosło sporo krzywdzących mitów, które nie mają wiele wspólnego z rzeczywistością. Coraz częściej kierowcy mają do dyspozycji wygodne łóżko, lodówkę, ogrzewanie postojowe i klimatyzację. Niektórzy zabierają ze sobą w trasę laptopy, czy małe telewizory z dekoderami. Kierowca ciężarówki coraz większe udogodnienia zastaje na stacjach benzynowych i parkingach, które często oferują już nie hot dogi, ale zapraszają na domowe obiady. 


Wspólne postoje to okazja do poznania nowych osób. Każdy kierowca ciężarówki ma dużo do opowiedzenia – o miejscach, które odwiedził czy przeciwnościach z którymi sobie poradził. Kierowcy wspominają, że jak na parkingu zbierze się ich kilku, to nawet mecz w piłkę uda się zorganizować. Jak postój odbywa się w jakimś malowniczym miejscu to zachęcają spacery czy wypady do miasta. 

Ile zarabia kierowca ciężarówki?

Możliwość zarobienia satysfakcjonujących pieniędzy, to niewątpliwe jeden z największych plusów pracy jako kierowca ciężarówki. Jak podają branżowe portale, zawodowi kierowcy otrzymują średnio pensję wyższą niż średnia krajowa. Nawet młodzi kierowcy, bez doświadczenia mogą liczyć na solidne zarobki. Prognozy na przyszłe podwyżki również brzmią zachęcająco. Kierowców wciąż brakuje, więc firmy muszą starać się nie tylko zachęcić nowych do podjęcia pracy, ale także postarać się zatrzymać tych doświadczonych i sprawdzonych. Firmy oferują kierowcom nie tylko bezpłatne szkolenia czy dodatkowe ubezpieczenia, ale również dodatki takie jak bony świąteczne
i okolicznościowe czy służbowe sprzęty. 

Zapraszamy do Work Partner Service!

Chcesz zacząć swoja przygodę jako kierowca ciężarówki. Skontaktuj się z nami i zobacz co jesteśmy w stanie Ci zaoferować. Zapraszamy również do zapoznania się z naszą ofertą darmowych kursów na kierowców C+E. Skorzystanie z pomocy naszej agencji to pewność, bezpieczeństwo
i szansa na rozpoczęcie pracy w tym satysfakcjonującym zawodzie.

Przewoźnik Praca kierowca