Leasing pracowniczy – sposób na brak kierowców C+E

Jeśli myślisz, że spróbowałeś już wszystkiego i nie masz pomysłów na poszukiwanie kierowców zawodowych, to na pewno nie słyszałeś o leasingu pracowniczym. Deficyt kierowców zawodowych to dzisiejszy problem większości przedsiębiorców. Kierowcy stali się jedną z grup zawodowych, która zajmuje miejsce w pierwszej dziesiątce najbardziej poszukiwanych pracowników. Sytuacja spowodowana jest przez bardzo dużą liczbę firm transportowych, które prześcigają się w coraz lepszych ofertach pracy, a także brakiem nowych kierowców zawodowych ze wszystkimi uprawnieniami. Na rynku jest mnóstwo kierowców zawodowych, którym bardzo blisko do emerytury. Skutkuje to ciągle zwiększającym się deficytem kierowców zawodowych. Co robić? Zamykać firmy? W żadnym wypadku! Z niczego nie rezygnować, a koniecznie skontaktować się z nami. Work Partner Service jako agencja pracy kierowców zawodowych jest w stanie zapobiec problemom przedsiębiorców i znaleźć kierowców w każdym miejscu i o każdym czasie. Niemożliwe? Zapraszamy do przeczytania poniższego artykułu.

 
Leasing kierowców C+E

 
Pewnie myślisz – próbowałem wszystkiego, nie ma szans na to, aby jakaś firma – i to w dodatku nieznająca specyfiki mojej pracy, nagle rozwiązała moje problemy. My mówimy – a właśnie, że to zrobimy. W jaki sposób? Rozwiązaniem, które przyszło do nas prosto ze Stanów Zjednoczonych i na razie wszystko wskazuje na to, że zadomowi się u nas na dłużej. Wiemy, że wynajem kierowców w Polsce dopiero raczkuje, a wiele firm woli samodzielnie prowadzić rekrutację, która – powiedzmy sobie szczerze – przy dzisiejszych brakach kadrowych generuje mnóstwo kosztów, a zysku prawie żadnego. Jedno ogłoszenie na portalu kosztuje ponad tysiąc złotych, z odzewem, które nie pokryje tych kosztów. Dlatego właśnie proponujemy rozwiązania, które pomagają zaoszczędzić pracodawcom kosztownych procesów rekrutacji i znaleźć nareszcie spokój. Sektor TSL to branża najdotkliwiej odczuwająca braki kadrowe. Konkurencja nie śpi, ogłoszenia na portalach są coraz droższe, a aplikacji brak… Wiemy jak dziś wygląda walka o dobrych kierowców, dlatego wyciągamy rękę do firm i do takich przedsiębiorców jak Ty. Leasing pracowniczy to coś, co pomoże Ci spokojnie prowadzić firmę i mieć coraz więcej zadowolonych klientów oraz kierowców!

 
Czy leasing pracowniczy jest wart swojej ceny?


Warto dodać, że nasi kierowcy zawodowi, to osoby przeszkolone bezpośrednio przez nas. Kandydat na kierowcę zawodowego w trakcie szkolenia nabywa wiedzę i umiejętności, które są mu niezbędne do prawidłowego wykonywania przewozu drogowego. Podczas szkoleń dla zawodowych kierowców, nasz przyszły kierowca nabywa niezbędnych umiejętności, np. uczy się optymalizować zużycie paliwa, a także jak zapewniać bezpieczeństwo w związku z przewożonym towarem. Nie wyjdzie od nas bez wiedzy jak bezpiecznie mocować ładunki i bez znajomości przepisów. Po naszym szkoleniu wie jak zapobiegać zagrożeniom, które są związane z przewozem, a także zaznajamia się z rynkiem i jego organizacją. Tak przygotowany pracownik po zdobytej wiedzy teoretycznej rozpoczyna szkolenie praktyczne.


Jak wygląda szkolenie praktyczne dla kierowców zawodowych C+E?

Na początek organizujemy wstępne testy na placu manewrowym oraz w ruchu drogowym z naczepą. Jeśli zostaną one zdane pomyślnie przechodzimy do aspektów merytorycznych jak, wypełnianie dokumentacji transportowej, a także dokumentów związanych z celną odprawą w Szwajcarii. Przyszli kierowcy C+E poznają także techniki jazdy i manewrów oraz są szkoleni z topografii Europy. Wiedzą jaka jest charakterystyka branży transportowej w Unii Europejskiej, a po kilku tygodniowym szkoleniu w podwójnej obsadzie z naszym drugim kierowcą kandydat jest w pełni gotowy do rozpoczęcia pracy. W ciągu kilku pierwszych miesięcy pracy czuwamy nad pracą kierowcy, poprzez monitorowanie czas pracy i stylu jazdy, będąc w stałym kontakcie z daną osobą i spedytorem. Dzięki temu wszelkie firmy transportowe, z którymi współpracujemy mogą być spokojne o swoich pracowników. Czy to nie brzmi dobrze?

Przewoźnik Praca kierowca