Leasing pracowniczy – to się opłaca

Leasing pracowniczy – to się opłaca. O wynajmie kierowców zawodowych w Work Partner Service


Prowadzisz firmę i poszukujesz kierowców ciężarówek? Znalezienie kierowcy zawodowego C+E jest bardzo trudne? Jeśli na te pytania odpowiadasz TAK – koniecznie przeczytaj ten artykuł. A dzięki niemu:

– dowiesz się skąd wynika brak kierowców C+E chętnych do pracy,

– przeczytasz o naszym rozwiązaniu jakim jest leasing pracowniczy,

– podpowiemy Ci, dlaczego wynajem pracowników to sposób na oszczędności w firmie,

– oraz o tym, jak radzimy sobie z brakiem kierowców zawodowych w Polsce.

 
Brak kierowców zawodowych – jak sobie radzić z tym deficytem?


Firmy transportowe załamują ręce – towary muszą dojechać do klientów, a pracowników brak. Od 2008 roku kierowca zawodowy pojawia się w pierwszej dziesiątce najbardziej poszukiwanych zawodów. Aż 72% kierowców C+E znajduje pracę w mniej niż siedem dni. W badaniach Głównego Urzędu Statystycznego na temat poszukiwania pracy w Polsce opisano, że jest to prawdziwy ewenement, gdyż średni poszukiwany czas pracy w innych zawodach wynosi… 11 miesięcy. To pokazuje tylko, że problemy, od których rozpoczął się brak kierowców zawodowych wciąż nie został naprawiony. Analizy pokazywały, że około 20% kierowców planuje odejść z zawodu. Dlaczego? Po pierwsze z powodu złego stanu technicznego pojazdów, które nie zapewniają bezpiecznej pracy. Po drugie przez złą współpracę z przełożonymi. Inne obietnice niż rzeczywistość, brak zaufania i uczciwości. Rozłąka z rodziną jest również niewspółmierna do zarobków. Według danych Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców liczba ważnych wydanych uprawnień kategorii C dla pracowników do 64. roku życia wyniosła 1,9 miliona, natomiast w kategorii C+E utrzymuje się na poziomie 1 miliona. Dla kategorii D oraz D+E liczba uprawnień wynosi 327 i 236 tysięcy (dane na 2017 rok). Gdybyśmy mieli osiągnąć wzrost liczby kierowców chociażby o 5% liczba uzyskujących uprawnienia kategorii C, C+E, D i D+E powinna utrzymywać się na poziomie około 60 tysięcy – prawie dwukrotnie wyższym niż obecnie.

 
Na powyższe problemy – leasing pracowniczy


Leasing pracowniczy to rozwiązanie, które pozwoli uniknąć problemów wynikających z deficytami kadrowymi w firmie.

Dzięki niemu pracownik może wykonywać obowiązki na rzecz różnych podmiotów – na przykład zrzeszonych w tej samej grupie czy spółek zależnych – bez przerwania ciągłości pracy. Czyli najprościej rzecz ujmując – wynajmujecie od nas sprawdzonego kierowcę C+E, i to my odpowiadamy za jego wynagrodzenie, czas pracy, urlopy i zwolnienia lekarskie. Zanim jednak dojdzie do zatrudnienia, określacie swoje potrzeby, a my dopasowujemy naszych pracowników do organizacji pracy w firmie transportowej. Urlop, L4, zwolnienie? Nasza w tym głowa, by zapewnić ciągłość przewozów za pomocą naszych kierowców.

Czy leasing pracowniczy nie wydaje się prosty?

 
Leasing pracowniczy coraz bardziej powszechny

 
Poprzez współpracę z Work Partner Service na podstawie wynajmu kierowców C+E są Państwo w stanie obniżyć koszty i zrzucić z siebie ciężar poszukiwania i utrzymania kierowców zawodowych. Czy to jest możliwe? Wiele firm na całym świecie skorzystało z wynajmu pracowników, tym samym zmniejszając koszty zatrudnienia i dodatkowo oszczędzając czas poświęcany na poszukiwanie, selekcję i rekrutację pracowników. Leasing pracowniczy w Polsce staje się coraz bardziej popularną formą zatrudnienia. Przede wszystkim dlatego, że nasz rynek pracy staje się bardziej wymagający i trudniejszy, a firm wciąż przybywa, szczególnie w branży transportowej.

Jeśli przeczytałeś artykuł do końca – wiesz już, że mamy rozwiązanie na braki kierowców C+E w Twojej firmie. Niezwłocznie umów się z nami na spotkanie, aby rozpocząć nowy rok bez potrzeby jazdy na najwyższych obrotach.

Przewoźnik Praca kierowca