Praca tymczasowa a Leasing pracowniczy

Podjęcie współpracy z agencją pracy tymczasowej co oznacza dla Przedsiębiorcy? Co kryje się pod pojęciami takimi jak leasing pracowniczy i praca tymczasowa


Leasing pracowniczy i wynajem pracowników jako hasła reklamowe


W reklamach agencji pracy tymczasowej oraz w Internecie możemy spotkać się ze sloganami, którymi posługują się agencje pracy tymczasowej. Są nimi Leasing Pracowniczy lub wynajem pracowników. Czym właściwie to rozumieć? Pomimo, że jest to dość chwytliwe hasło to, jest to błędne stosowanie tego frazesu marketingowego. Leasing pracowniczy jest wprost określony w Kodeksie pracy (art. 1741) i mamy z nim do czynienia tylko w momencie kiedy obecny pracodawca A z jakiś powodów nie może chwilowo zatrudniać pracownika, natomiast nie chce aby doszło do zakończenia stosunku pracy z tym pracownikiem. W tej sytuacji pracownik w porozumieniu z pracodawcą A pozostaje na urlopie bezpłatnym. W tym samym czasie podejmuje pracę u pracodawcy B, do którego pracownik jest „wynajmowany” na pewien czas. De facto podpisywana jest druga umowa o pracę przez pracownika z pracodawcą B na czas określony. Oczywiście cały proces tymczasowej zmiany pracodawcy przez pracownika musi być ustalony na podstawie umowy o współpracy pomiędzy dwoma przedsiębiorstwami. Nie ma to nic wspólnego z leasingiem pracowniczym, o którym często głośno w akcjach marketingowych agencji pracy tymczasowej. Firmy tego typu często pod pojęciem leasingu pracowniczego proponują w pełnej postaci pracę tymczasową

Najlepsze agencje pracy tymczasowej


Natomiast pomimo pewnym niedociągnięć merytorycznych w aspektach marketingowych, z którymi możemy się spotkać ze strony agencji pracy tymczasowych, wiele jednostek na rynku krajowym, współpracujące z pracownikami tymczasowymi, to rzetelne organizacje którym udało się zaspokoić potrzeby kadrowe wielu znaczących firm. Poprzez swój personel i silne zaangażowanie w aspekty współpracy ze swoimi pracownikami, wniosły nieprzeceniony pozytywny kapitał ludzki do przedsiębiorstw. Najlepsze agencje pracy w branży, które rekrutują swych pracowników często pozyskują wykwalifikowanych specjalistów dzięki rekomendacjom. Większość osób pracująca dla Work Partner Service sp. z o.o. to osoby z polecenia. Jeden usatysfakcjonowany pracownik rekomenduje kolejne osoby i w ten sposób tworzymy sieć osób, ufa sobie i wie, że nam także można zaufać. W 99% takich przypadków te nieoficjalne polecenia osób, które zna nasz personel są najlepszymi pracownikami i zostają z Pracodawcą – użytkownikiem w długiej perspektywie. Dlatego też bardzo mocno rozwijamy w swojej organizacji system współpracy z pracownikami. Stawiamy także system dalszych poleceń pomiędzy sobą, co uważamy za naszą wyjątkową i bardzo ważną kwestię w naszym zarządzaniu.

Problemy kadrowe i brak specjalistów oraz pozytywne aspekty z współpracy z agencją pracy tymczasowej


Rozwiązanie wielu problemów dotyczących kwestii niedoboru personelu, to mnóstwo zaoszczędzonego czasu dla przedsiębiorcy. Możne on skierować swoje działania na rozwój firmy oraz skoncentrować zasoby na tym, w czym dane przedsiębiorstwo się specjalizuje. Zastąpienie niedoboru personelu nowymi pracownikami z Work Partner Service sp. z o.o. to nasz cel. Chcemy by z sukcesami podejmowali nowe wyzwania zawodowe. Kładziemy wielki nacisk na proces doboru pracowników. Jeszcze bardziej skupiamy swoją koncentracje na obsłudze personelu podczas pracy i byciu w ciągłym kontakcie z Pracodawcą – użytkownikiem. Drugą kwestią, dzięki której możemy tak naprawdę pomóc każdemu przedsiębiorstwu, są pracownicy obcokrajowcy. Niejednokrotnie niemożliwe było zapewnienie wykwalifikowanej kadry dla przedsiębiorców, którzy ze względu na swoją specyfikę działalności, lokalizację lub pewną niszę rynkową w jakiej działają nie byli w stanie zrekrutować odpowiedniej kadry pracowników na polskim rynku pracy odpowiadającym ich oczekiwaniom. Work Partner Service Sp. z o.o. wyszedł temu naprzeciw.

Podsumowującym pozytywnym aspektem korzystania ze współpracy z agencją pracy tymczasowej w procesie rekrutacji pracowników i w kolejnych etapach współpracy, jest także przejęcie wszelkich formalności kadrowo – podatkowych, które ciążą na pracodawcy, jeśli zatrudnia on pracowników bezpośrednio w swoim przedsiębiorstwie. Wiąże się to ze znaczącymi oszczędnościami w utrzymywaniu pomieszczeń biurowych dla kolejnych pracowników obsługujących nowych pracowników, kosztownymi akcjami promocyjnymi dotyczącymi nowych wakatów, uniknięciem straty czasu i środków na przeprowadzanie procesu rekrutacyjnego, a także z organizacją wszelkich formalności związanych z pracownikami i ich obsługą. Tak więc jak zauważyliście Państwo rozpoczęcie współpracy z rzetelną i profesjonalna agencją pracy tymczasowej ma wiele zalet, jak i może nieść ze sobą wiele pozytywnych skutków dla przedsiębiorstwa poprzez nowy zespół pracowników odpowiednio dopasowany do Państwa oczekiwań.

Przewoźnik Praca kierowca