Praca w Polsce dla szwaczki i innych specjalistów – Azjata szuka pracy

Jeśli pochodzisz z Indii lub dalszej części Azji pewnie zadajesz sobie pytanie, czy uda Ci się znaleźć pracę w Polsce. Czy praca w Polsce znajdzie się dla cudzoziemca z Azji? Oczywiście, że tak! Powiem więcej – polskie firmy coraz częściej dają zatrudnienie osobom zza granicy. W dzisiejszym niżu na rynku pracy szukamy fachowców w różnych dziedzinach – znajdzie się praca dla szwaczki, krawcowej, kierowcy, czy spawacza. Szukamy pracownika z Azji, który chce wspomóc polską gospodarkę swoim doświadczeniem i praktyką. Czy praca w Polsce się opłaca? I jak znaleźć pracę w Polsce? Na te i inne pytania odpowiemy w dzisiejszym poradniku, który miejmy nadzieję, pomoże Ci znaleźć pracę w zawodzie lub taką, która pozwoli na dobry zarobek.


Pracownik z Nepalu, Bangladeszu i Indii – w Polsce znajdę pracę?


Od stycznia do czerwca 2017 roku pracowników z Azji było tylu ilu w całym 2016 r. Wydano 2034 pozwoleń na pracę dla Nepalczyków, 1373 dla Hindusów i 935 dla mieszkańców Bangladeszu. Oznacza to, że praca dla Azjata zawsze się znajdzie i to coraz częściej w takich sektorach jak budownictwo oraz transport i gospodarka magazynowa. Polscy pracodawcy najchętniej zatrudniają robotników przemysłowych, operatorów maszyn i pracowników do prac prostych, takich jak krawcowe, spawaczy czy szwaczki.

Szukam pracy w Polsce – ważne dokumenty


Pierwszą rzeczą jaką obawiają się cudzoziemcy przy zatrudnieniu w Polsce są dokumenty. Jakie należy mieć przy sobie, co będzie potrzebne do podjęcia pracy? Obywatele krajów spoza Unii Europejskiej przebywający w Polsce na postawie zezwolenia na pobyt stały i zezwolenia na pobyt rezydenta długoterminowego Unii Europejskiej nie potrzebują dodatkowych dokumentów, które uprawniałyby ich do podejmowania i wykonywania pracy. Natomiast cudzoziemcy, których podstawą pobytu jest praca w Polsce powinni uzyskać zezwolenie na pobyt czasowy i pracy. Łatwiej mają pracownicy z Armenii, Białorusi, Mołdawii, Rosji, Gruzji i Ukrainy – mogą pracować w Polsce przez pół roku bez posiadania zezwolenia na pracę w ciągu dwunastu miesięcy na podstawie dokumentów o powierzeniu pracy cudzoziemcowi.

Uczciwa praca w Polsce dla spawacza – jak nie dać się oszukać pracodawcy?


Niestety, czasami zdarza się tak, że nieuczciwi pracodawcy wykorzystują niewiedzę pracowników z Azji i proponują niższą stawkę niż pracownikom z Polski lub nie gwarantują pracy zgodnie z zasadami bezpieczeństwa i higieny pracy. Pracodawca może zatrudnić cudzoziemca zarówno na podstawie umowy o pracę, jak i umowy zlecenie lub o dzieło. Ważne jest to, aby została ona zawarta na piśmie. Nie tylko dlatego, by móc sprawdzić legalność zatrudnienia, ale także dla własnego bezpieczeństwa.
W stosunku do cudzoziemców, którzy nie muszą mieć zezwolenia na pracę, brak pisemnej umowy nie jest uznawane za nielegalne, natomiast niepotwierdzenie na piśmie warunków umowy o pracę stanowi wykroczenie przeciwko prawom pracownika. Jeśli chodzi o umowy cywilnoprawne, czyli umowę zlecenie oraz umowę o dzieło to zarówno pracownik z Polski jak i pracownik z Azji nie musi posiadać umowy w formie pisemnej. Czy umowa musi być zapisana również w języku ojczystym dla zatrudnianego? Nie jest to wymagane, natomiast jeżeli pracownikowi zależy na umowie w jego języku, pracodawca może oddać ją do przetłumaczenia na wskazany język.

Pomoc w zdobyciu pozwolenie na prace i znalezieniu pracy – agencja pracy tymczasowej


Istnieje wiele instytucji i organizacji w każdym województwie, które pomagają migrantom znaleźć pracę w Polsce. Warto porozmawiać z agencją pracy tymczasowej, jaką jest nasza firma Work Partner Service sp. z o.o., która zajmuje się zatrudnianiem cudzoziemców zza granicy, np. z Azji. Pomagamy znaleźć pracę spełniającą wymagania kandydata, przełamujemy barierę kulturową i językową, która może sprawiać problemy w poszukiwaniu pracy przez cudzoziemca. Dbamy o załatwienie niezbędnych dokumentów oraz wskazujemy, gdzie z takimi należy się zgłosić. Jesteśmy firmą, która zna potrzeby obcokrajowców i wiemy, co możemy im zapewnić wśród polskich firm. Warto znaleźć agencję pracy tymczasowej, która zatrudnia pracowników z Nepalu, Indii czy Bangladeszu, ponieważ wtedy możemy być pewni, że nie zostaną popełnione błędy, które nie pozwolą na podjęcie pracy.

Gdzie szukać pracy w Polsce – Work Partner Service sp. z o.o. radzi Azjatom


Jeśli zdecydujesz się na podjęcie pracy w Polsce, warto udać się do sprawdzonej agencji, która zatrudnia cudzoziemców. Wszelkie ogłoszenia o pracę warto sprawdzić w Internecie i poczytać opinie o pracodawcach. Podczas omówienia warunków należy sprawdzić, czy takie same będziemy mieć wpisane w naszą umowę. Warto również z taką umową udać się do instytucji, która sprawdzi, czy zapisy w umowie nie będą działać na naszą niekorzyść.

Jeśli pochodzisz z Azji i szukasz w pracy w Polsce, warto skontaktować się z nami, czyli agencją pracy tymczasowej Work Partner Service sp. z o.o. Pomożemy Ci znaleźć odpowiednie stanowisko, dobrą pensję i uczciwego pracodawcę. My wiemy, że nieważne skąd pochodzisz – należy Ci się uczciwe zatrudnienie. Pracowniku z Azji – czekamy na Ciebie! Pomóż nam zasilić polską gospodarkę Twoim doświadczeniem. Dołącz do swoich rodaków i znajdź pracę, która zapewni Ci bezpieczeństwo finansowe. Zapraszamy do nas.

Przewoźnik Praca kierowca