Rekrutacja pracowników a agencja pracy tymczasowej – samemu czy z kimś?

Przed takim wyborem staje coraz więcej Pracodawców. Rekrutacja pracowników to czasochłonny i przede wszystkim kosztowny proces. Dla firm, które nie posiadają działu HR ani rekruterów, pomoc agencji pracy tymczasowej przy doborze odpowiednich kandydatów będzie zaoszczędzeniem nie tylko pieniędzy ale i nerwów. W dzisiejszych realiach naszego rynku pracy i problemów związanych z brakami kadrowymi rekrutacja pracowników prowadzona bezpośrednio przez Pracodawców może okazać się karkołomnym zajęciem. Warto więc pomyśleć o współpracy z agencją pracy tymczasowej Work Partner Service sp. z o.o. w zakresie rekrutacji i selekcji Pracowników.


Kogo potrzeba do pracy – skąd mam pewność, że wybiorą dobrze?


To częsta obawa Pracodawców, którzy zastanawiają się, czy warto inwestować w pomoc agencji pracy tymczasowej. Zatrudnianie pracownika przez agencję pracy tymczasowej wydaje się niektórym zbyt odważnym krokiem, możliwą niekompetencją partnera, niedopasowaniem Pracownika do organizacji i problemami związanymi z dokumentacją. Po to właśnie warto wybrać Work Partner Service sp. z o.o., ponieważ opiekujemy się wieloma firmami, które zaufały naszemu profesjonalizmowi i umiejętnościom zatrudniania odpowiednich pracowników.

Współpraca z agencją pracy tymczasowej Work Partner Service sp. z o.o.


Agencja pracy tymczasowej to dobry sposób na tańszą rekrutację i zaoszczędzenie czasu. Szczególnie dzisiaj, kiedy na polskim rynku trudno o pracownika, a rekrutacja kilku osób, które docelowo mają zasilić jeden zespół, może trwać kilka miesięcy. Czy jako zajęty Przedsiębiorca masz na to czas? Wydaje nam się, że w dzisiejszych czasach warto zainwestować w outsourcing i zaufać agencji pracy tymczasowej. Jaki jest proces zatrudniania? W firmie Work Partner Service sp. z o.o. bardzo profesjonalnie z ukierunkowaniem na zlecającego.

Jak wygląda rekrutacja pracowników przez agencję pracy tymczasowej?


Aby jak najlepiej dobrać ofertę dla firmy na początku organizujemy spotkanie i poznajemy specyfikę organizacji. Agencja pracy tymczasowej musi poznać firmę od środka, aby móc wybrać najlepszego kandydata. Podczas takiego spotkania dowiadujemy się czym zajmuje się firma i jakie zadania będzie realizować poszukiwany kandydat. Poznajemy właścicieli, ich cele, sposób działania i styl zarządzania. Następnie przechodzimy do tego, jakie warunki firma chce zapewniać pracownikowi, jaką oferują stawkę, godziny pracy i benefity.

Profil kandydata – kogo zatrudnia agencja pracy tymczasowej


Tego, kogo Przedsiębiorca oczekuje. Zależy nam, aby Pracodawca miał u siebie w firmie osobę, która spełni jego oczekiwania. Oferta pracy skonstruowana jest w taki sposób, by od razu nakierowywała osoby poszukujące pracę na umiejętności i kompetencje, których oczekuje Pracodawca. Znajomość języków, prawo jazdy kategorii B, odporność na stres, wielozadaniowość, znajomość przepisów drogowych, umiejętność zarządzania, doświadczenie jako krawcowa, uprawnienia na wózki widłowe i… wiele, innych. Taki profil kandydata będzie potrzebny, aby stworzyć odpowiednie ogłoszenie o pracę. Dwa etapy już mamy, czy chce Pracodawca i co może nam dać.

Ogłoszenie o pracę na zamówienie


A skoro mamy to, co najważniejsze – czas na rekrutację. Zanim to nastąpi należy stworzyć odpowiednie ogłoszenie, które przyciągnie kandydata i sprawi, że spłyną do nas aplikacje zainteresowanych kandydatów. Kiedy to zrobimy, przeprowadzamy selekcję – czyli czy profil kandydata odpowiada temu, co dana osoba zawarła w swoim CV. Selekcja kandydatów przez agencję pracy tymczasowej opiera się na tym, co stworzyliśmy na pierwszych spotkaniach. Dzięki odpowiednio dobranym ogłoszeniom o pracę skuteczność w odnalezieniu wymarzonego pracownika stosunkowo wzrasta. W dzisiejszych czasach musimy pamiętać, że ogłoszenie musi być przede wszystkim czytelne i ciekawe. Sztampowe zwroty w ogłoszeniu o pracę niestety są słabiej oceniane przez kandydatów i tym samym odpowiedzi na nie są rzadkie.

Rozmowa rekrutacyjna dla Ciebie – szeroki zakres usług rekrutacji


Jak ma wyglądać rekrutacja pracowników zatrudnianych przez agencję pracy tymczasowej? Czy ma się składać z kilku etapów, a może tylko z jednego? Czy ma być to rozmowa o doświadczeniu, a może assessment center, czyli próbka pracy? A może branża wymaga przeprowadzenia testów psychologicznych? Jesteśmy otwarci na każdą rekrutację, by zadowolić naszych Klientów. Przeprowadzenie rozmów rekrutacyjnych odbywa się przez wyznaczone i kompetentne osoby z naszej firmy. Po każdej rozmowie kwalifikacyjnej wysyłany jest raport do Klienta, aby był na bieżąco z naszymi działaniami.

Okres przejściowy pracownika – bezpieczeństwo ze strony Work Partner Service sp. z o.o.


Każdy Pracodawca jest zabezpieczony w okres przejściowy dla Pracownika, tak aby mógł sprawdzić, czy dana osoba wpisuje się w politykę firmy i chce przyjąć ją na stałe do swojego zespołu. Niewiele agencji pracy tymczasowej daje takie możliwości. Nam zależy przede wszystkim na rozwoju firm, które zwracają się do nas z prośbą o pomoc w odpowiednim procesie rekrutacji. Zdajemy sobie sprawę, że rozwój przedsiębiorstwa zależy od ludzi, którzy tam się znajdą, dlatego dajemy też możliwość poznania wybranych przez nas pracowników.

Zatrudnienie przez pośrednika


Mimo, że rekrutacja pracowników, to coś, czym my się zajmujemy, kandydat od razu zatrudniony jest u swojego pracodawcy. Bardzo często zdarza się, że to właśnie forma zatrudnienia sprawia, czy kandydaci chcą aplikować do danej firmy. My pomagamy w przeprowadzeniu profesjonalnej rekrutacji, ale Pracownik ma świadomość z jaką firmą podpisze umowę.

Dzisiejszy rynek pracy sprawia, że trzeba mieć wiele doświadczenia i czasu, by przeprowadzić rozmowę kwalifikacyjną przynoszącą wyczekiwane rezultaty. Ogłoszenia wahają się od kilkuset złotych do kilku tysięcy, a i tak Pracodawca, który nie czuje się dobrze w przeprowadzeniu procesów rekrutacyjnych, może nie odnieść zamierzonego efektu, czyli zatrudnienia odpowiedniego pracownika. Agencja pracy tymczasowej Work Partner Service sp. z o.o. świadczy usługi rekrutacyjne z pełnym powodzeniem i zabezpieczeniem Pracodawcy przed złymi wyborami z naszej strony. Warto zainwestować mniejszą sumę na rekrutację z większym zyskiem.

Przewoźnik Praca kierowca