Specjaliści z Azji – korzyści z ich zatrudniania

Choć na co dzień się nad tym nie zastanawiamy specjaliści z Azji mogą przynieść pracodawcy wiele korzyści. Po raz kolejny chcielibyśmy pokazać, że pracownik z Azji to pozytywne zjawisko na naszym rodzimym rynku pracy.


Azjatycka kultura ogromnym plusem


Specjaliści z Azji charakteryzują się wysoką kulturą pracy opartą na profesjonalizmie i perfekcjonizmie. Robotnicy z Azji są pracowici, lojalni i solidni. Te cechy w dużym stopniu wypływają z kultury Azjatów. Dzięki optymistycznemu nastawieniu do życia i pracy, odnajdują się w obcym dla nich kraju. Zawsze są grzeczni i pełni szacunku do pracodawcy, nie pozwalają sobie nawet na spóźnienie się do pracy. Przyjeżdżają do Polski w celach zarobkowych, dlatego też bardzo chętnie chcą pracować więcej niż standardowe 40 godzin w tygodniu.

Dobrze wyspecjalizowana kadra i małe koszty są niemożliwe? A jednak!


Ważną korzyścią jest również to, że pracownicy z Azji nie posiadają bariery językowej. Bardzo dobrze posługują się językiem angielskim, z racji kontekstu historycznego. Z wielką chęcią również uczą się języka polskiego, co można coraz częściej usłyszeć na ulicy.
Specjaliści z Azji, z racji wieloletnich tradycji agrarnych, doskonale odnajdują się w rolnictwie, ale także w przemyśle produkcyjnym i przede wszystkim budownictwie. Spawacze z Indii, pracownicy produkcyjni z Azji, czy operatorzy CNC z Azji to najlepiej wykwalifikowani ludzie.

Napływ nowej kultury


Warto wspomnieć również o napływie nowej kultury do naszego kraju.
Społeczeństwo wielokulturowe to pozytywne zjawisko. Powstałe w ten sposób społeczeństwa są otwarte, tolerancyjne i chętne do współpracy. Mimo tysięcy kilometrów dzielących pracowników z Azji od domu, mogą oni czuć się swobodnie w naszym kraju, nie porzucając swojej kultury.

Specjaliści z Azji tworzą Stabilny team


Istotne jest również to, że zwykle pracownik z Azji cechą pracować u tego samego pracodawcy latami, co daje stabilność kadr. Azjaci nie obawiają się monotonności i nie mają wewnętrznej potrzeby zmieniania miejsca pracy.
Plusem dla pracodawcy jest również to, że pracownicy z Azji nie będą przerywali pracy w celu odwiedziny rodziny, częściej niż raz w roku. Nie będą sprzeciwiali się nadgodzinom, czy pracą w weekendy. Ich zaangażowanie przerasta najśmielsze oczekiwania pracodawców.

Polscy pracodawcy chętnie korzystają ze współpracy z firmami takimi jak nasza. Jest to spora korzyść dla pracodawcy, ponieważ zajmujemy się wszelkimi formalnościami a jednocześnie ograniczamy koszty administracyjne.

Przewoźnik Praca kierowca