Szwaczka z Indii, spawacz z Azji – pilnie zatrudnię!

Jeśli jesteś Pracodawcą, który potrzebuje rąk do pracy, a na polskim rynku brakuje wyspecjalizowanych krawcowych czy szwaczek, warto postawić na pracownika z Azji. Szwaczka z Indii może okazać się niezastąpiona. Work Partner Service, jako doświadczona agencja pracy, z przyjemnością pomoże w dopełnieniu wszelkich formalności i znalezieniu najlepszego pracownika z Azji, który wpasuje się w specyfikę Państwa firmy.


Szwaczka z Indii – dlaczego mam wybrać właśnie ją?


W roku 2017 w Polsce spłynęło ponad 4 tysiące wniosków o zgodę na zatrudnienie z pracowników Bangladeszu, Nepalu i Indii. Oznacza to, że coraz więcej firm postanawia zainwestować w specjalistów z Azji. Są to osoby, które w naszym kraju mogą zarobić więcej i pracować na lepszych warunkach niż w swoim rodzimym państwie. Taki pracownik z Bliskiego i Dalekiego Wschodu to osoba, które w naszym kraju jest zadowolona z oferowanych zarobków. Po drugie, pracownicy z Azji to osoby rzetelne, gdyż zależy im na utrzymaniu pracy, dzięki której mogą zapewnić swojej rodzinie godziwy byt. Po trzecie spawacz, mechanik czy szwaczka z Indii, mają fach w ręku, ponieważ bardzo często byli już pracownikami produkcji.

Nie bój się zezwoleń i przyrzeczeń


Wielu pracodawców obawia się dokumentacji związanej z zatrudnianiem obcokrajowców. Dlatego agencja pracy Work Partner Service służy pomocą i fachowym doradztwem w zakresie zatrudniania pracowników z Indii. Jesteśmy firmą, która dba o zapewnienie potrzebnych zezwoleń i przede wszystkim najlepszych pracowników, którzy spełniają wszelkie wymagania. Firmy obawiają się także, że uzyskają cudzoziemcom zezwolenie na pracę, a oni… poszukają czegoś innego. Zezwolenie wydane pracownikowi z Azji nie pozwala na swobodne poruszanie się po polskim rynku pracy. Nie daje ono również możliwości wykonywania każdej pracy na rzecz danego pracodawcy, lecz tylko wskazanego rodzaju pracy lub pracy na określonym stanowisku. Ważnym jest też to, że wydane przyrzeczenie lub zezwolenie zachowuje ważność w przypadku zmiany nazwy, siedziby lub przekształcenia formy prawnej pracodawcy, a także przejęcia pracodawcy lub jego części przez innego pracodawcę.

Krawcowa z Azji, szwaczka z Indii – czy to długofalowa współpraca?


Każde zezwolenie na zatrudnienie cudzoziemców wiąże się z opłatami:

  1. 50 zł – gdy pracodawca zamierza powierzyć wykonywanie pracy cudzoziemcowi na okres nieprzekraczający 3 miesięcy;
  2. 100 zł – gdy pracodawca zamierza powierzyć cudzoziemcowi wykonywanie pracy na okres dłuższy niż 3 miesiące;
  3. 200 zł – gdy pracodawca zamierza delegować do Polski cudzoziemca w celu realizacji usługi eksportowej.

Jeśli dobrze nam się pracuje z pracownikami z Azji i chcemy po prostu przedłużyć zezwolenie na pracę – kwoty te ulegają zmniejszeniu o połowę. Wówczas opłaty wynoszą odpowiednio 25, 50 lub 100 zł.

Bez kosztowa rekrutacja pracownika z Azji


Jeśli firmy zdecydują się na współpracę z nami, wówczas nie ponoszą żadnych kosztów związanych z zatrudnianiem cudzoziemców z Azji. Cała procedura rekrutacji pracowników wraz z ich weryfikacją umiejętności na konkretne stanowiska pracy jest gwarantowana przez Work Partner Service Sp. z o. o.
Zapewniamy jednocześnie wszelkie formalności związane z legalnym zatrudnieniem obcokrajowców na terytorium Polski. Procedura gwarantuje zatrudnienie pracownika na rok z możliwością przedłużenia na kolejne lata bez konieczności wyjazdu pracownika z Polski. Pracodawca nie ponosi żadnych kosztów do momentu zatrudnienia pracownika.

Zatrudnianie pracowników z Azji bez zezwoleń?


Tak to możliwe! Czasami udaje się ominąć uzyskanie zezwolenia. Nawet jeżeli zatrudniamy szwaczkę z Indii czy krawcowe z Azji możemy ominąć chociaż jeden dokument. Oczywiście wymagane są warunki do spełnienia:

1. Zezwolenie na pracę nie jest wymagane od osoby posiadającej status uchodźcy nadany w RP.
2. Osoba posiadająca zezwolenie na osiedlenie się w RP również jest zwolniona z obowiązku uzyskania zezwolenia.

Dlaczego warto zatrudniać obcokrajowców przez agencję pracy tymczasowej?


Po pierwsze, to my, Work Partner Service ,jako agencja pracy zajmujemy się rekrutacją oraz doborem odpowiednich pracowników. To również my załatwiamy formalności związane ze szkoleniem BHP, wstępnymi badaniami oraz legalizacją pobytu zatrudnianej przez pracodawcę szwaczki czy spawacza z Indii. Zatrudnianie przez nas cudzoziemców wiąże się z brakiem kosztów księgowo-kadrowych a także mogą Państwo określić ilu pracowników potrzebują. Pracownik ze Wschodu jest mniej mobilny, ponieważ posiada zezwolenie na pracę dedykowaną dla danego pracodawcy.

Krawcowa z Azji – jak się z nią porozumieć i wdrożyć?


O to też nie należy się martwić. Wyznaczony koordynator projektu będzie odpowiedzialny za wdrożenie pracowników w Państwa przedsiębiorstwie oraz zapewni obsługę językową. Dzięki temu proces wdrażania pracowników przebiegnie sprawniej i bardziej efektywnie. A dobrze wyszkolona kadra to podstawa prosperującego biznesu.

Pracownik z Azji jest coraz bardziej na czasie. Jako agencja specjalizująca się w zatrudnianiu cudzoziemców dokładamy wszelkich starań, aby i Pracodawca i Pracownik ze Wschodu był zadowolony z nawiązanej współpracy. Dla nas zezwolenia i przyrzeczenia to sprawy, które załatwiamy bez najmniejszego problemu. Jeśli jesteś Pracodawcą i szukasz dobrych pracowników, odezwij się do nas – posiadamy wykwalifikowaną kadrę, która polepszy wyniki Państwa firmy.

Przewoźnik Praca kierowca