Wiza do UK dla kierowcy z Ukrainy

Wiza – to słowo dotyczy każdego cudzoziemca, który planuje rozpocząć pracę na terenie Wielkiej Brytanii. W przypadku kierowców z Ukrainy oznacza to nie jedną wizę, a dwie.

Skutki BREXIT-u

Od zawsze przemieszczanie się pomiędzy Wielką Brytanią i krajami Unii Europejskiej dla cudzoziemców z poza UE odbywało się w sposób ograniczony. Sytuacja nie uległa zmianie z końcem 2020 roku na skutek opuszczenia Unii Europejskiej, natomiast władze Wielkiej Brytanii zaostrzyły zasady przekraczania granicy państwa. W praktyce oznacza to, że kierowcy z Ukrainy potrzebują dodatkowej wizy na wjazd do UK. Aby realizować tam przewozy transportowe, potrzebują wizy, a właściwie dwóch. Proces starania się o wizę w Wielkiej Brytanii zostanie uruchomiony pod warunkiem, że kandydat posiada aktualną wizę robotniczą w Polsce.

Wiza dla kierowców z Ukrainy do Wielkiej Brytanii (UK)

W Wielkiej Brytanii obowiązuje system wizowy. Osoby, które chcą przekroczyć granicę Królestwa podlegają kategoryzacji. W przypadku zawodowych kierowców, mowa o wizie biznesowej. To dokument udzielany w celu podjęcia pracy u brytyjskiego pracodawcy. Jej zdobycie wymaga złożenia stosownych dokumentów. Jesteśmy firmą, która towarzyszy kierowcom zawodowym z Ukrainy na każdym etapie tego przedsięwzięcia. Przygotowujemy niezbędne dokumenty i wskazujemy miejsce, do którego trzeba się udać. Do wyboru są placówki Ambasady UK w Kijowie lub Warszawie – wszystko zależy od tego, gdzie obecnie przebywa kierowca. Wydanie wizy trwa około 2 tygodnie. Dokument jest ważny pół roku lub dwa lata.

Dodatkowe możliwości

Ambasada Wielkiej Brytanii uruchomiła dodatkową opcję. Kierowca zawodowy aplikujący o wizę może to zrobić na dwa sposoby. Pierwszy polega na pozostawieniu paszportu w placówce Ambasady. Po 2 tygodniach odbierze dokument z wklejoną wizą. Drugi sposób oznacza możliwości. Po dokonaniu dodatkowej opłaty w wysokości 100 euro, kierowca składa aplikację o wizę bez konieczności zostawiania paszportu w placówce Ambasady. Dzięki temu bez przeszkód wykonuje dotychczasową pracę.

Przewoźnik Praca kierowca