Wynajem Kierowców Zawodowych C, CE

Wynajem kierowców zawodowych jest ostatnio bardzo utrudniony. Mimo dynamicznego rozwoju transportu, wielu oferowanych specjalistycznych kursów i lepszego zarządzania ruchem, cały czas borykamy się z pustkami kadrowymi w tej gałęzi gospodarki.

Ciągle brakuje kierowców


Na rynku brakuje około 100 tysięcy kierowców pojazdów kategorii C, C+E i D. Nic nie wskazuje na to, aby sytuacja miała się poprawić.

Co gorsze na brak pracowników narzekają nie tylko duże miasta ale też małe gminy. Z roku na rok kandydatów jest coraz mniej. Efektem tego zjawiska jest utrata dodatkowych wpływów przez samorządy. Wiele spółek zatrudnia kierowców kategorii D – emerytów, co skutkuje dużym nakładem nadgodzin. W innym wypadku podstawowe linie transportu nie mogłyby płynnie funkcjonować.

Co jest powodem?


Głównym powodem, przez który nie ma odpowiedniej ilości kierowców to brak wykwalifikowanych osób do podjęcia pracy na tym stanowisku. Wynajem kierowców zawodowych przy współpracy z specjalistyczną agencją jaką jest Work Partner Service pozwala spokojnie planować dalszy rozwój przedsiębiorstw transportowych gdyż nasi kandydaci są sprawdzani z praktycznych umiejętności na standardowych zestawach transportowych, przeprowadzane są cykliczne szkolenia z wszystkich praw i obowiązków kierowcy zawodowego w ruchu drogowym w UE oraz odbywają 2-4 tygodniowe okresy szkoleniowe w praktyce z drugim kierowca podczas standardowego dnia pracy.

Wyszkolimy nowych kierowców.


Wysokie koszty zniechęcają przyszłych kierowców do podjęcia próby wyrobienia odpowiednich kategorii prawa jazdy do podjęcia pracy jako kierowca C+E.
Work Partner Service wynajmuje kierowców zawodowych CE, ale także pomaga zdobyć kwalifikacje zawodowe polskim pracownikom chcącym podjąć pracę w zawodzie. Jakiś czas temu zdobyliśmy środki z UE do umożliwienia polskim kierowcą zrobienia wszelkich uprawnień zawodowych bez ponoszenia jakichkolwiek nakładów pieniężnych.

Wynajem kierowców zawodowych ze wchodu


Pracodawcy coraz częściej zwracają swój wzrok także na wschód w poszukiwaniu kandydatów na nieobsadzone wakaty. Zapotrzebowanie na wykwalifikowanego kierowcę pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej powyżej 3,5 t jest ogromne tylko brak wymaganych kwalifikacji praktycznych do pracy na tym stanowisku to największy problem. Dlatego też tak bardzo ważny jest pierwszy miesiąc szkoleń teoretycznych i praktycznych naszych kandydatów zanim nastąpi wynajem kierowców zawodowych CE w UE.

Trend ten jest już silnie widoczny. W ostatnich 3 latach wydano blisko 20 tys. świadectw kierowców dla kierowców ze wschodu. Z roku na rok ich ilość rośnie.

Ogromnym plusem dla pracodawców jest to, że kierowcy ze wschodu chętnie podejmują pracę w Polsce. Zarobki nie są dla nich najmniejszą przeszkodą, a wręcz przeciwnie, porównując do ich rodzimych krajów, zarobki jakie otrzymują w Polsce są dla nich dobre. Dlatego często wykonują prace, do których ciężko jest przekonać polaków.

Nie straszna im również ciężka praca. A z tym właśnie wiąże się praca kierowcy zawodowego CE.

Pracownicy z zagranicy są pozytywnie nastawieni do pobytu w Polsce.

Tym co zadowala pracodawców jest również to, że kandydaci z zagranicy są zawsze dyspozycyjni i silnie zmotywowani. Często nie mają w naszym kraju żadnych zobowiązań, rodzin czy innych czasochłonnych zajęć. Przyjeżdżają tu głównie po to aby zarabiać pieniądze, a nie siedzieć od 15:00 w hotelowym pokoju i patrzeć się w sufit.

Ważnym aspektem jest również to, że kierowcy ze wschodu akceptują w pełni prace w delegacji i są bardzo mobilni. Jest to nadal praca poza rodzinnym stronami, a więc nie przywiązują się do pracy w konkretnym regionie Polski.

Dobrze wykwalifikowani kierowcy intensywnie wpływają na rozwój wielu firm, nie tylko transportowych. Zawodowi kierowcy to fundament każdej dobrze prosperującej firmy, czy też po prostu miasta lub gminy. Transport niezbędny jest do dobrego prosperowania każdej gałęzi gospodarki.

Przewoźnik Praca kierowca