Zatrudnianie cudzoziemców i agencje pracy tymczasowej.

Agencja pracy tymczasowej – szybsze zatrudnianie cudzoziemców

Zdajemy sobie sprawę z zachodzących zmian w sektorze pracowników stacjonarnych, a także wiedząc, że na rynku pracowników w Polsce brakuje w trybie ciągłym siły roboczej i wychodząc naprzeciw wszystkim tym oczekiwaniom zbudowaliśmy bazę pracowników stacjonarnych, a także ustawicznie ją rozszerzamy. Zaczynając od pracowników do prac prostych (obsługa linii produkcyjnych, sortowanie, pakowanie) kończąc na pracownikach wyspecjalizowanych w różnych dziedzinach, możemy zaoferować Państwu współpracę w formie leasingu lub outsourcingu pracowniczego, przy pomocy pracowników zatrudnionych przez Work Partner Service.

Ukraińcy emigrują do Niemiec

Rok temu 59% ankietowanych pracowników z Ukrainy opowiedziało się, że wolałoby żyć i pracować w Niemczech, gdyby zmieniła się polityka migracyjna. Parę dni temu opublikowano informację, że Niemcy otwierają rynek dla pracowników z Ukrainy. Zmiany mają wejść w życie już za rok. Oznacza to, że w naszym kraju firmy mogą stracić do pół miliona pracowników. Trzeba działać szybko, ponieważ nie możemy pozwolić sobie na zastój produkcji. Na pomoc przychodzi zatrudnianie cudzoziemców z Azji: Hindusi, Nepalczycy, pracownicy z Bangladeszu i Uzbekistanu. Są to pracownicy z Azji, którzy mają u nas bardzo dobrą renomę. Są pracowici, dokładni, z wysokimi umiejętnościami wykonawczymi i chętni do pracy. Podoba im się nasz kraj, stawki są dla nich zadowalające i szybko potrafią się zaaklimatyzować. Niestety jedyny mankament to załatwienie dokumentów. O ile pracownik z Ukrainy nie potrzebuje wizy przez trzy miesiące pobytu w Polsce, tak pracownicy z Azji tak – i tu zaczyna się problem, który warto załatwić poprzez agencję pracy tymczasowej.

Mam pracę dla pracowników z Azji – czy uda mi się ich zatrudnić?

Już od dawna bardzo wiele słychać o problemie związanym z czasem oczekiwania na wydanie wizy. Ambasada RP w New Delhi zajmuje się rozpatrywaniem wniosków dla ponad 40 krajów. Naszą firmę interesują głównie Indie, Nepal i Bangladesz oraz Uzbekistan, dla którego Ambasada znajduje się w Taszkencie. Problemem jest ilość osób pracujących w New Delhi – czterech Konsulów, którzy nie są w stanie w szybkim tempie wydać decyzje dotyczącą wiz. Dziewiątego sierpnia tego roku jednego dnia wpłynęło 120 tysięcy wniosków o wydanie wizy, co sprawiło, że serwery przestały pracować, a tym samym – kolejni cudzoziemcy dłużej będą czekać na decyzję – bardzo często odmowną. Do września na wizę oczekiwało 25 tysięcy osób tylko z Indii, Nepalu i Bangladeszu. Ile wiz zostało wydanych? Jak pokazują raporty do lipca 2018 zaledwie 3,5 tysiąca, a rekordziści czekają na wizę już osiem miesięcy.

Agencja pracy tymczasowej – szybsze wydanie wizy

Jak widać w powyższym tekście problem z pozyskaniem pracowników nie zależy od rekruterów oraz agencji pracy tymczasowych, a w brakach kadrowym w naszych Ambasadach RP. Jako pracodawca należy bardzo dobrze dobrać agencję, która nie tylko załatwi ludzi do pracy, ale pomoże w przyspieszonym wydaniu wizy. Zachęcamy do kontaktu z naszą firmą Work Partner Service sp. z o.o. Zatrudnianie cudzoziemców z nami jest dużo prostsze. Pomagamy z pozyskiwaniem kandydatów z Indii, Nepalu, Bangladeszu czy Uzbekistanu. Co więcej taka współpraca daje Państwu szybki dostęp do rynku pracy, gdyż swoją pracę opieramy na pracownikach z Bliskiego i Dalekiego Wschodu. Mogą Państwo znacznie ograniczyć koszty administracyjne w swoim przedsiębiorstwie, gdyż Work Partner Service przejmuje rolę pracodawcy. Aby współpraca przebiegała pomyślnie na każdym etapie, zapewniamy wsparcie językowe oraz dzięki częstemu kontaktowi z Państwem dbamy o to, aby spośród zrekrutowanych osób pracę kontynuowali tylko Ci najlepsi.

Przewoźnik Praca kierowca