Może krawcowa z Azji? – rekrutacja Azjatów szansą dla braków kadrowych

Na koniec pierwszego kwartału 2018 r. liczba wolnych miejsc pracy w firmach zatrudniających co najmniej jedną osobę przekroczyła 152 tys. Jako agencja pracy Work Partner Service sp. z o.o., zdajemy sobie sprawę, że sytuacja na rynku pracy jest dramatyczna, dlatego polscy przedsiębiorcy coraz częściej sięgają z pomocy innych Państw, korzystając z mobilności i chęci do zatrudnienia osób zza granicy. Mowa tu głównie o pracownikach z Ukrainy, ale także potrzebnymi są pracownicy z Azji. Chcemy wychodzić na przeciw tym, którzy potrzebują pomocy w zatrudnianiu, dlatego nasza oferta skierowana jest do osób, które potrzebują pracowników stacjonarnych, a w Polsce o nich trudno. Jesteśmy w stanie zatrudnić dla Państwa firmy pracowników z Ukrainy, a także obdarowaliśmy zaufaniem pracowników z Bliskiego i Dalekiego Wschodu. Nie ważne czy potrzebny spawacz, ślusarz, mechanik czy krawcowa z Azji.


Szwaczka i krawcowa z Azji – w Polsce brakuje fachowców


Musimy zdać sobie sprawę, że dzisiejsza szkoła nie przygotowuje wielu uczniów do bycia fachowcami w różnych dziedzinach. Rzadko kiedy absolwenci szkół średnich chcą uczyć się w szkołach zawodowych, co powoduje obniżenie liczby pracowników fizycznych, a dziś tak bardzo potrzebnych. Dlatego nasza agencja pracy tymczasowej Work Partner Service sp. z o.o. stawia na wykwalifikowanych pracowników. My wiemy jak znaleźć odpowiednich ludzi do Państwa firmy. Krawcowa z Azji, spawacz z Indii – my wiemy na kogo postawić. Co więcej zapewniamy kompleksową obsługę pozyskanych pracowników. Dzięki temu Państwo mają wykwalifikowaną kadrę, pracowników z Indii, którzy są zmotywowani do pracy, a oni wdzięczni, że zarabiają uczciwe stawki w firmie, która stawia na ich rozwój i pomoże wszystko załatwić.

Spawacz z Indii – rezygnacja z powodu biurokracji


To nie u nas. Agencja pracy tymczasowej Work Partner Service sp. z o.o. przede wszystkim w bardzo krótkim czasie załatwiamy wszelkie dokumenty i idealnego pracownika z Azji. Dlaczego idealnego? Ponieważ poznając profil firmy jesteśmy w stanie dopasować do polityki organizacji odpowiednich ludzi. Tylko w Work Partner Service wiemy, że dzięki nam odpowiedni człowiek znajduje się na odpowiednim miejscu. Jeśli firmy zdecydują się na współpracę z nami, wówczas nie ponoszą żadnych kosztów związanych z zatrudnianiem cudzoziemców z Azji. Cała procedura rekrutacji pracowników z Indii i nie tylko, wraz z ich weryfikacją umiejętności na konkretne stanowiska pracy jest gwarantowana przez Work Partner Service Sp. z o. o. Zapewniamy jednocześnie wszelkie formalności związane z legalnym zatrudnieniem obcokrajowców na terytorium Polski. Procedura gwarantuje zatrudnienie pracownika na rok z możliwością przedłużenia na kolejne lata. Pracodawca nie ponosi żadnych kosztów do momentu zatrudnienia pracownika.

Rekrutacja pracowników z Azji za darmo?


W naszej firmie jest to jak najbardziej możliwe. Zdajemy sobie sprawę z jakimi kosztami wiąże się rekrutacja pracowników, a dziś jest ona o wiele droższa, gdyż rynek pracy nie oszczędza pracodawców. Kiedyś, by zatrudnić dziesięć osób wystarczyła jedna rekrutacja, dziś potrzeba ich co najmniej kilku. A tym bardziej jeśli zatrudniamy pracownika z Bliskiego i Dalekiego Wschodu koszty mogą wzrosnąć. Dlatego warto zainwestować we współpracę z nami. Dlaczego? Po pierwsze, to my, Work Partner Service, jako agencja pracy tymczasowej zajmujemy się rekrutacją oraz doborem odpowiednich pracowników. To również my załatwiamy formalności związane ze szkoleniem BHP, wstępnymi badaniami oraz legalizacją pobytu zatrudnianej przez pracodawcę szwaczki czy spawacza z Indii. Zatrudnianie przez nas cudzoziemców wiąże się z brakiem kosztów księgowo-kadrowych, a także mogą Państwo określić ilu pracowników potrzebują. Pracownik ze Wschodu jest mniej mobilny, ponieważ posiada zezwolenie na pracę dedykowaną dla danego pracodawcy.

Szwaczka z Indii – pracownik na zawsze?


Firmy obawiają się, że załatwią cudzoziemcom zezwolenie na pracę, a oni… poszukają czegoś innego. Zezwolenie wydane pracownikowi z Azji nie pozwala na swobodne poruszanie się po polskim rynku pracy. Nie daje ono również możliwości wykonywania każdej pracy na rzecz danego pracodawcy, lecz tylko wskazanego rodzaju pracy lub pracy na określonym stanowisku. Ważnym jest też to, że wydane przyrzeczenie lub zezwolenie zachowuje ważność w przypadku zmiany nazwy, siedziby lub przekształcenia formy prawnej pracodawcy, a także przejęcia pracodawcy lub jego części przez innego pracodawcę. Przedsiębiorcy nie muszą obawiać się odejścia jeszcze z jednego powodu – mianowicie spotykając się z firmą, dla której będziemy rekrutować pracowników z Azji zawsze skupiamy się na polityce firmy, by dobrać jak najlepszy profil kandydata. Dzięki temu, taki pracownik rekrutowany przez nas wpasowuje się w organizację, co sprawia, że chce się z nią związać na dłużej.

Pracownik z Azji bardziej doświadczony niż Polak?


Wielką zaletą pracowników z Indii jest doświadczenie w branżach, które w Polsce przestały istnieć. Polscy spawacze wyjechali do Norwegii i tam chcą zarobić na życie. Polskie firmy nie są w stanie takich pieniędzy wyłożyć, by ich zatrzymać a spawacze są wciąż potrzebni. Warto wyjaśnić, że szkolnictwo zawodowe w większości Azji nie istnieje. W takim razie skąd szwaczka z Indii zna się na rzeczy, a spawacz pracuje jakby miał ponad dwudziestoletnie doświadczenie? W celach zarobkowych wyjeżdżali od najmłodszych lat, by podszkolić się w fachu i dziś polski rynek jest jednym z tych, który zabiega właśnie o fachowców z Azji. Polacy wyjeżdżają do Anglii, Norwegii, czy Stanów Zjednoczonych, Azjaci i Hindusi do Polski, dlaczego? Wypłaty są bardzo podobne, natomiast u nas przysługują im pełne prawa, opieka medyczna i urlopy.

Rekrutacja pracowników z Azji przebiega u nas błyskawicznie. Działamy w tej branży już kilka lat i wiemy jacy ludzie są na czasie. My chcemy w nich inwestować, by podnosić poziom polskiej gospodarki i zwiększać obroty naszych firm. Dla nas nie liczy się, czy będzie to krawcowa z Polski, czy krawcowa z Azji – najważniejsze jest to, by była zmotywowana do pracy i wpasowała się w organizację firmy, bo wtedy jest wiadome, że taki spawacz z Indii, czy krawcowa z Azji w Polsce będą chcieli zostać na dłużej. A im jest dłużej, tym jest jeszcze lepszym fachowcem niż wcześniej.

Przewoźnik Praca kierowca