Nie tylko w Polsce wzrasta zapotrzebowanie na pracowników – Pracownik z Indii.

Pracownik z Indii w UK to popularne zjawisko i już nie długo dla niego i innych obcokrajowców w tym kraju może się wiele zmienić. Po głośnym wyjściu Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej stanowisko imigrantów z Europy znacznie się pogorszyło. Premier Theresa May ma wkrótce zapowiedzieć, że osoby, które przyjadą do Zjednoczonego Królestwa po rozpoczęciu procedury tzw. Brexitu, nie otrzymają prawa pobytu. Cudzoziemcy będą też musieli się postarać o wizy. Ograniczony zostanie również dostęp do zasiłków i świadczeń socjalnych.


Takim oto sposobem tanią siłę roboczą z Polski oraz innych krajów które w ostatnich latach dołączyły do UE zastąpią choćby pracownicy z Indii, pracownicy z Bangladeszu, czy Nepalu.

Pracownicy z Indii


Spowodowane jest to tym, że obywatele np. Indii, dużo łatwiej zdobędą wizy do Wielkiej Brytanii ze względu na przeszłość. Są to bowiem byłe kolonie brytyjskie. Ogromnym plusem jest również fakt, że specjaliści z Indii, pracownicy z Bangldeszu i Nepalu bardzo dobrze znają język angielski. Czego nie można powiedzieć o pracownikach na przykład z Ukrainy, którzy swoją uwagę skupiają na języku niemieckim. I to w tamtych regionach jaśniej widzą swoją przyszłość oni jak i rząd federalny w Niemczech który wykonał już pierwszy krok aby doprowadzić do ułatwienia procedur zatrudniania pracowników z Ukrainy jak zrobił to rząd Polski kilka lat temu.
Stanowiska pracy w Wielkiej Brytanii, na które jest zapotrzebowanie w dużej mierze pokrywają się z tymi , których potrzebujemy w Polsce. Są to na przykład murarze z Indii, pracownicy produkcyjni z Nepalu, czy pracownicy budowlani z Bangladeszu. Dużą popularnością cieszą się również operatorzy CNC z Indii.

Coraz częściej polskie firmy specjalizujące się w pracy tymczasowej pracowników zajmują się sprawami związanymi z zatrudnieniem Azjatów w Wielkiej Brytanii. Współpraca tego rodzaju firm dynamicznie będzie się rozwijać.

Pracownik z Indii w UK


Ważnym aspektem jest również to, że zapotrzebowanie na pracowników z Azji zatrudnianych w Zjednoczonym Królestwie, pokaże, choćby w Polsce, jak pozytywny wpływ ma to na gospodarkę.
Ukaże również, że rodzimi mieszkańcy niczego na tym nie stracą, a wręcz przeciwnie mogą wiele zyskać. Nastawienie Brytyjczyków do pracowników z Indii jest również często bardziej przychylne niż nastawienie polaków. Patrząc jednak optymistycznie w przyszłość nasi rodacy będą mogli nauczyć się pozytywnego podejścia do tego aspektu oraz zauważyć, że różnorodność kulturowa bardzo dobrze wpływa na rozwój wielu gałęzi, nie tylko gospodarki.

Podsumowując, pracownik z Indii, pracownik z Bangladeszu i pracownik z Nepalu wiele skorzystają z zaistniałej sytuacji. Jednak korzyść ta nie będzie płynęła jednostronnie. Rozwój gospodarki Wielkiej Brytanii, czy choćby Polski, zauważalny będzie gołym okiem. Deficyty na mało obleganych stanowiskach powoli zaczynają się zapełniać. Pracownicy z Azji dają firmą dużą stabilność kadrową i wróżą świetlaną przyszłość dla rozwoju gałęzi ekonomii, nie zabierając tym samym miejsc pracy rodakom.

Po raz kolejny możemy zauważyć, że imigracja specjalistów z Azji staje się pozytywnym zjawiskiem a jej rozwojowi nie widać końca.

Przewoźnik Praca kierowca