Pracownicy z Azji jako szansa na zaspokojenie rynku pracy

Pracownicy ze wschodu to za mało


Wiodące biura pracy tymczasowej w kraju potwierdzają, że pracownicy zza wschodniej granicy są główną siła wpierającą naszą gospodarkę oraz wspomagającą niedobory kadry pracowniczej w kraju. Specjaliści analizujący na co dzień rynek pracy nadal zauważają znaczący brak siły roboczej przy obecności około 1 mln pracowników – cudzoziemców w Polsce. Mimo tak znaczącej liczby, przy intensywnym rozwoju kraju, polski rynek pracy nie jest w stanie zapewnić sobie bezpiecznego buforu zasobów siły pracowniczej.

 Ze strategicznego punku rozwoju, w branży HR występuje potrzeba otwierania się na nowe rynki, które mogą nam zapewnić zabezpieczenie kapitału ludzkiego na wiele lat i imponujący rozwój naszego kraju, z którego wszyscy będziemy dumni. Widząc to zjawisko Work Partner Service zaczęła realizować już na początku 2017 roku starania poprzez nawiązanie relacji z agendami z Indii, ale także z Bangladeszu, które dysponują znaczącym zapleczem personalnym, jak i technicznymi z możliwościami do sprawdzenia stacjonarnych pracowników – specjalistów takich jak stolarze, spawacze, ślusarze i inni.

Nowi pracownicy na wagę złota


Nawiązując do statystyk Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, co także dostrzegł portal biznesowy TVN głównymi krajami, z których znacząco zwiększa się ilość wydawanych pozwoleń na pracę dla cudzoziemców to Indie, Bangladesz oraz Nepal. Jeśli nadal w tak imponującym tempie rynek inwestycji w kraju będzie się rozwijał i jednocześnie nie zmieni się tendencja starzenia naszego społeczeństwa nadal będziemy narażeni na ciągły brak siły roboczej, który może hamować oraz utrudniać rozwój naszych przedsiębiorstw, jak i całej gospodarki w dążeniu do jak najszybszego zniwelowania dystansu do krajów Europy Zachodniej.

Jesteśmy na bieżąco


Wspólne doświadczenia oraz kontakty zebrane podczas pracy w agencjach pracy w Wielkiej Brytanii pozwalają nam być w głównym nurcie trendów HR w naszym kraju pomimo, że wcześniejsza działalność jednoosobowa firma Work Partner Service Alina Pawlaczyk i obecna Work Partner Service sp. z o.o. działa w branży w niecałe dwa lata w Polsce.

Działamy lokalnie


Dzięki temu, że nie jesteśmy ogólnokrajową agencją pracy tymczasowej z wieloma oddziałami i złożoną, szeroką strukturą organizacyjną przedsiębiorstwa, możemy zapewnić Państwu precyzyjne i zindywidualizowane rozwiązania kadrowe w doborze personelu i następnie współtworzyć efektywną współpracę w procesie wdrożeniowym w Państwa przedsiębiorstwie dla nowych pracowników, co jest niezwykle ważne w powodzeniu całego projektu.

Przewoźnik Praca kierowca