Zatrudnianie kierowców w 2020 roku

Już w roku 2019 uprzedzaliśmy Przedsiębiorców o zmianach na rynku pracy oraz o zwiększonych trudnościach w związku z zatrudnianiem kierowców zawodowych. Mamy nadzieję, że skorzystali Państwo z naszych rad i zatrudniania na podstawie leasingu pracowniczego. Jeśli jeszcze nie – zachęcamy do zapoznania się z jego zaletami. Poprzez współpracę z Work Partner Service na podstawie wynajmu kierowców C+E są Państwo w stanie obniżyć koszty i zrzucić z siebie ciężar poszukiwania i utrzymania kierowców zawodowych.

 
Mniejsze koszty przy zatrudnianiu kierowców?

 
Czy to jest możliwe? Wiele firm na całym świecie skorzystało z wynajmu pracowników, tym samym zmniejszając koszty i dodatkowo oszczędzając czas poświęcany na poszukiwanie, selekcję i rekrutację pracowników. Leasing pracowniczy w Polsce staje się coraz popularniejszą formą zatrudniania. Przede wszystkim dlatego, że nasz rynek pracy jest coraz bardziej wymagający i trudniejszy, gdyż wymagania są coraz wyższe, a firm wciąż przybywa. Szczególnie w branży transportowej. Deficyt kierowców z prawem jazdy kategorii C+E jest widoczny od wielu lat i wciąż się powiększa. Prognozy nie są optymistyczne: w 2015 r. kierowców zawodowych w sektorze transportu drogowego brakowało około 100 tysięcy. Według wyliczeń, całkowity niedobór kierowców może sięgnąć blisko 200 tys. W kolejnych latach wobec całkowitego zapotrzebowania wynoszącego ok. 950 tys. pracowników.


Gdzie znaleźć kierowców zawodowych C+E? Walka z deficytem za pomocą leasingu pracowniczego


Wiele osób zadaje sobie pytanie jak zatrudniać kierowców zawodowych i gdzie ich znaleźć. Wielu też łapie się za głowę, ponieważ kończą im się pomysły na zatrudnianie kierowców zawodowych. Work Partner Service ma gotowe rozwiązanie na trwające od wielu lat na problemy polskich przedsiębiorców. Mowa o najlepszym w tym momencie sposobie na rotację pracowników. Leasing pracowniczy przyszedł do nas ze Stanów Zjednoczonych i sprawił, że wielu pracodawców odzyskało dawny spokój i pozyskało nowych pracowników z własnym, bardzo niewielkim udziałem. Leasing pracowniczy to rozwiązanie, które w domyśle miało pozwolić uniknąć problemów wynikających z przejściowego zastoju w firmie. Dzisiaj jest to niezawodny sposób na stały deficyt kandydatów w branży transportowej. Dzięki niemu pracownik może wykonywać obowiązki na rzecz różnych podmiotów – na przykład zrzeszonych w tej samej grupie czy spółek zależnych – bez przerwania ciągłości pracy. Czyli najprościej rzecz ujmując – Państwo wynajmujecie od nas sprawdzonego kierowcę C+E, i to my odpowiadamy za jego wynagrodzenie, czas pracy, urlopy i zwolnienia lekarskie a także za wszystkie dokumenty konieczne do legalności pobytu. Zanim jednak dojdzie do zatrudnienia, określacie swoje potrzeby, a my dopasowujemy naszych pracowników do organizacji. Urlop, L4, zwolnienie? Nasza w tym głowa, by zapewnić ciągłość Państwa przewozów za pomocą naszych kierowców. Czy leasing pracowniczy nie wydaje się prosty?

   Gdzie korzystać z wynajmu kierowców zawodowych?

 
Leasing pracowniczy jest wysoko ceniony wtedy, gdy rekrutacja spełniła oczekiwania pracodawcy. Dlatego Work Partner Service najpierw spotyka się z pracodawcami, by poznać ich oczekiwania, a dopiero wtedy dobiera odpowiednich pracowników. Nie każda agencja pracy posiada doświadczenie, jeśli chodzi o wynajem kierowców ciężarówek. Podczas wyboru agencji pracy tymczasowej warto brać pod uwagę zarówno jej doświadczenie, jak i opinie na jej temat. Dlatego zapraszamy do kontaktu i do zapoznania się z naszą ofertą, abyśmy wspólnie zmniejszyli koszty w Państwa firmie związane z rekrutacją i zatrudnieniem, a towary i usługi były dowiezione na czas przez naszych specjalistów. Leasing pracowniczy z Work Partner Service to najlepszy wybór w 2020 roku.

Przewoźnik Praca kierowca